Παράσταση στην Α΄ Διεύθυνση Π.Ε Αθήνας για τα Τμήματα Ένταξης και την Ειδική Αγωγή

Με πρωτοβουλία των συλλόγων εκπαιδευτικών Π.Ε « Α’ Αθηνών », « Αθηνά », « Αριστοτέλης », «Μακρυγιάννης» και «Παρθενώνας», πραγματοποιείται τη Δευτέρα 11 Απρίλη, 2.30 μμ, παράσταση στην Α΄ Διεύθυνση ΠΕ Αθήνας για την Ειδική Αγωγή, τα Τμήματα Ένταξης και τις τελευταίες οδηγίες (αρχικές και συμπληρωματικές) της Διεύθυνσης Ειδικής Αγωγής του Υπουργείου Παιδείας.

Οι σύλλογοι, εκτός των άλλων, θα θέσουν το αίτημα να μην καταργηθεί κανένα από τα Τμήματα Ένταξης που λειτουργούν σήμερα στην Α΄ Διεύθυνση, την ίδρυση αντίστοιχου Τ.Ε. σε όλα τα σχολεία, την ίδρυση δεύτερου τμήματος σε όσα σχολεία το έχουν ανάγκη, αλλά και στα νηπιαγωγεία όπου είναι επιβεβλημένο.

Καλούνται οι σύλλογοι εκπαιδευτικών της Α’ Διεύθυνσης, οι συνάδελφοι-ισσες εκπαιδευτικοί και οι γονείς να συμμετέχουν στην παράσταση και στη συνάντηση με τον Διευθυντή Εκπαίδευσης.