Πρωτοβουλία συλλόγων για δράσεις στο λιμάνι του Πειραιά για τα παιδιά των προσφύγων και των μεταναστών Δευτέρα 7 Μαρτίου, στις 16.30 μ.μ. στην πύλη Ε1 στο λιμάνι του Πειραιά

Συναδέλφισσες, συνάδελφοι

Οι σύλλογοι εκπαιδευτικών Π.Ε. του Πειραιά, έχουν πάρει την πρωτοβουλία και καλούν τις /τους συναδέλφους να συγκροτήσουν  ομάδα αλληλεγγύης εκπαιδευτικών στο λιμάνι του Πειραιά, η οποία μέσα από δραστηριότητες παιδαγωγικού χαρακτήρα – ζωγραφική, μουσική, χορό, θεατρικό παιχνίδι, κατασκευές, γυμναστική κλπ-  θα παρευρίσκεται απογευματινές ώρες στο λιμάνι του Πειραιά και θα απασχολεί δημιουργικά τα μικρά παιδιά των προσφύγων και των μεταναστών.

Ο σύλλογός μας αποφάσισε να ανταποκριθεί και αυτός σε αυτή την πρωτοβουλία.

Το πρώτο κάλεσμα γίνεται για σήμερα  Δευτέρα 7 Μαρτίου, στις 16.30 μ.μ.,  μπροστά στην πύλη Ε1 στο λιμάνι του Πειραιά, όπου θα οργανωθούν οι δράσεις που θα αφορούν  τα παιδιά.

Όσοι συνάδελφοι επιθυμούν, μπορούν να έρθουν στη συνάντηση αυτή, για να δούμε πρακτικά το πώς θα οργανώσουμε τη συμμετοχή μας σε αυτή τη σημαντική πρωτοβουλία.